O nas

Łatwy dojazd i Piękne widoki

Zajazd powstał w 2006 r. Umiejscowiony jest przy drodze krajowej nr 28, między Grybowem (7 km) a Nowym Sączem (13 km) w miejscowości Ptaszkowa, u podnóża góry Rosochatka.
Z balkonów Zajazdu podziwiać można przepiękne widoki na pasmo Jaworza oraz Trzech Kopców – charakterystyczne dla pasm Beskidu Niskiego.
W tym miejscu nie można pominąć walorów turystycznych miejscowości Ptaszkowa, w której zlokalizowany jest Zajazd.
Ptaszkowa to jedna z najstarszych miejscowości na terenie Gminy Grybów. Jej początki sięgają XIV w.


Marzysz o wypoczynku

Goszcząc w pokojach „Zajazdu u Krystyny” czas można spędzić korzystając z licznych ścieżek przyrodniczych, rozległych terenów do jazdy na rowerach górskich, a w zimie z wyciągu narciarskiego oraz trasy do biegów narciarskich. Gościom o większych ambicjach polecamy wyprawę na szczyt Jaworza gdzie wybudowana została prawie 30-to metrowa wieża z tarasem widokowym, zwieńczona krzyżem, z której rozpościera się piękny widok na panoramę gminy Grybów.
Ponadto, w Ptaszkowej co rocznie odbywają się liczne festyny, a w porze zimowej spartakiady – zawody w biegach narciarskich i zjazdach o memoriał Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia. Amatorom sportów zimowych polecamy wyciąg orczykowy, długości 450m, oświetlony, ratrakowany oraz sztucznie zaśnieżany.
Na uwagę zasługuje fakt, że Ptaszkowa jest Gminnym Centrum Sportów Zimowych.

Ciekawostka

W Ptaszkowej znaleźć można liczne zabytki architektury drewnianej. Jednym z nich jest drewniany kościół pod wezwaniem Wszystkich Świętych z 1555 roku z bardzo bogatym wystrojem. W kościele przez wiele lat znajdowała się płaskorzeźba „Modlitwa w Ogrójcu” wykonana przez Wita Stwosza. Obecnie, ze względu na swoją wartość historyczną, kulturową i materialną płaskorzeźba znajduje się w muzeum w Nowym Sączu.